9 Kasım 2013

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

Benim kuzum, 1 haftadır, bize "Atatürk ölmedi, yüreğimde yaşıyor, uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor" diye şiir okuyor. Daha 4 yaşında o, şimdiden senin emanetini taşımaya başladı bile, taşıması için son nefesimi verene kadar elimden geleni yapacağıma söz veriyorum...

  
 

 


Şu anda ise bunları söylemek çok zor.... Önce kadın üzerinden siyaset, sonra kadınların özgürlük haklarını ihlal, sonra hepimizin ortak alanı olan Gezi parkının ani bir şekilde yokedilmesi çalışmaları, çocuklarımızın üzerine toma, gaz sıkılması. Şimdi ise çocuklarımız adına alınan, özgürlüklerine saygısızlık edilen, özel hayatlarına müdahele ve en acısı bunların bir demokrasi gereği olduğu vurgulanan bir oyunun içindeyiz. 
Amaaaaa, Siz bilmiyorsunuz biz nasıl yetiştik ve yetiştirildik, siz bilmiyorsunuz nasıl evlatlar yetiştirdik. Öyle bir gençlik yetiştirdik ki, haksızlıklar karşısında dimdik ayakta duracak, saygısızlıklar karşısında karşı koyacak, bir ülkeyi yok edilmeye süreklenildiği anda buna müdahele edecek. 
Bu ülke, daha 13-14 yaşındaki çocukların kanları ile ayakta kaldı. Gerekirse yine aynı durum söz konusu olduğunda aynı şeyi yapmaktan imtina etmeyecek. Hiç kimsenin bu vatanı bölmesine, Atatürk ilke ve inkilaplarını yok etmesine, özgürlük ve haklara müdahele etmesine, eden kim olursa olsun, ne gerekiyorsa yapmaya ve hesap sormaya hazırız. 

Atam sen yerinde rahat uyu, biz buradayız, emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz.
SENİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ...Biz, bizi yine böyle dinleyen laik, demokrasiye gerçekten sahip çıkan, sadece ülkesinin çıkarları için çalışan bir lider istiyoruz... Keşke şu anda yanımızda olabilseydin...


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli, şimdiden teşekkür ederim.